telefon/fax: 18 442 07 63 (sekretariat, psycholodzy) | telefon: 18 445 80 77 (koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej) biuro@owitr.pl

WYPOCZYNEK WAKACYJNY

Poniżej przedstawiamy Państwu ofertę wypoczynku wakacyjnego, która została do nas nadesłana przez jedną z naszych rodzin zastępczych. Oferta jest skierowana do wszystkich rodzin zastępczych z dziećmi z terenu miasta Nowego Sącza.

W wakacje byliśmy w Międzywodziu w Ośrodku PORTUS (http://portus.pl/). Moja propozycja dla rodzin zastępczych: mogę się zająć załatwieniem wyjazdu zorganizowanego do ośrodka PORTUS – ostateczna cena, po wynegocjowanej przeze mnie zniżce, za nocleg wraz z pełnym wyżywieniem (3 posiłki + deser) dla osoby dorosłej wynosi 85 zł/dzień, a dla dziecka 63,75 zł/dzień w 4-5 osobowym domku Kampinos lub dla osoby dorosłej 119 zł/dzień, dla dziecka 89,25 zł /dzień w 3-4 osobowym domku typu Jagoda. Warunki w ośrodku są bardzo dobre: do morza jest dosłownie 2 kroki – domki drewniane w zalesionej okolicy, z łazienką – dodatkowo świetlica dla dzieci, animator w świetlicy (2-3 godziny dziennie), zaplecze sportowe typu boisko do siatkówki, organizowane ognisko przez właściciela w każdą środę oraz różne gry i zabawy (dla dzieci np. podchody, malowanie twarzy itp.). Wstępnie proponowany termin to 14-21 lipca.

Na wypoczynek wakacyjny dzieci przysługuje dofinansowanie z MOPS w kwocie ok. 200 zł/dziecko. Trwają jeszcze rozmowy w kwestii uzyskania dodatkowego dofinansowania od sponsorów poprzez Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego „Betlejem”.

W razie zebrania się odpowiedniej ilości chętnych do rozważenia byłoby wspólne zorganizowanie dojazdu autokarem lub pociągiem. Wskazana byłaby dość szybko decyzja, ponieważ zainteresowanie obiektem jest bardzo duże. Oczywiście zobowiązuję się do załatwienia wszystkich formalności, już mniej więcej mam pomysł jak to wszystko sprawnie zorganizować, tylko pasuje w jak najszybszym czasie podjąć decyzję, tak by zorientować się mniej więcej ile osób by było chętnych (rozmawiałem z właścicielami i gośćmi tego ośrodka i już w styczniu/lutym są ostateczne rezerwacje miejsc na wakacje”.

Zgłoszenia/pytania proszę kierować bezpośrednio do Pana Macieja Potońca: tel. 604997636, e-mail: macieknowysacz@op.pl